Milí, paní učitelky, páni učitelé!

Předkládám Vám, a (Vaším prostřednictvím) především Vašim žákům a studentům, možnost zúčastnit se literární soutěže Brambory, erteple, zemská jablíčka, jablouška, bóny, zemáky, zemňáky, kobzole, grumbíry, babče, bobále, brandembura, santaburáky …

Z literární soutěže s tematikou brambor mohou vzniknout zajímavé práce, které naznačí, jaký vztah má dnešní mládež k bramborám a co pro ni znamenají. Snad to nebude jen óda na smažené bramborové lupínky a hranolky, ale snad se také dozvíme z prací něco o pěstování, historii či pokrmech z této rostliny, která patří k nejvýznamnějším zemědělským plodinám. A možná, že někdo z dětských autorů vyzpovídá  rodiče či prarodiče a napíše něco z jejich vzpomínek, uvidíme na podzim příštího roku.

Výsledky literární soutěže budou součástí výstavy s názvem Brambory – chléb země, jejíž vernisáž v Muzeu Podhradí Buchlovice proběhne 5. října 2018, výstava, ve spolupráci s Výzkumným ústavem bramborářským v Havlíčkově Brodě, potrvá do 22. listopadu 2018.

Paní učitelky, páni učitelé, děkuji především Vám, kteří můžete má slova zprostředkovat začínajícím dětským literátům. Další informace naleznete v pravém menu.

Pěkné dny Vám všem

Ing. Miloslav