NOVÁ  KUCHAŘKA

V PRODEJI SPOJENÉM S AUTOGRAMIÁDOU NA XIX. FESTIVALU ČESNEKU NA ZÁMKU                              (A V MĚSTEČKU) BUCHLOVICE V SOBOTU 23. ČERVENCE 2022!

Pomazánky z rodu Allium jsem začal sbírat asi před rokem. Tehdy mě napadlo, že dalším krokem Festivalu česneku na zámku (a v městečku) Buchlovice, může být jeho rozšíření o další tři komodity – cibuli, pažitku a pórek, tři velmi potřebné a užitečné zeleniny. Spotřebitel anebo v tomto případě návštěvník festivalu, dostane další informace o všech zeleninách rodu Allium najednou, a někdy i v souvislostech. Tak jsem začal sbírat!

Abych knížečku receptů osvěžil, použil jsem kresby, které nám (na začátku našeho česnekového snažení) věnoval bretaňský kamarád – malíř Miško (Moarch Eveno). Chceme na něj zavzpomínat a užitím jeho kreseb v současném materiálu, vzdát hold jeho humoru a kreslířským dovednostem.

Současný soubor receptů, který předkládám, obsahuje více než 200 položek, přestože těchto pomazánek a různých variací existuje opravdu nekonečné množství.

Vážení čtenáři!

Věřím, že zde najdete pomazánky pro celoroční užití, od jara do zimy. A suroviny – ty nejsou ze žádné snové oblasti, většinu z nich najdete na svých zahrádkách, jen se po nich projděte! Cosi doma nedostupného najdete třeba na trhu, třeba lilky, ryby, vajíčka … Přeji Dobrou chuť Vám i Vašim hostům a budu rád, že se mohu na ní trochu podílet. Přejměte knížečku receptů i jako vzpomínku na Festival česneku na zámku (a v městečku) Buchlovice. Naše městečko stojí za návštěvu i v časech nefestivalových.

S úctou

Miloslav Hrdý

Kdo má dobré osrdí, tomu česnek nesmrdí!
Autor: Miloslav Hrdý
V rámci XV. ročníku Festivalu česneku na zámku (a v městečku) v Buchlovicích 23. července 2016 vydala Folklórní agentura Buchlov 140 stran, formát A5, 20 barevných obrázků. V průběhu minulých ročníků Festivalu česneku jste měli možnost poznat, že to s česnekem myslíme vážně. Dá se to dokumentovat i tím, že (kromě festivalu) úspěšně organizujeme celostátní semináře O česneku v Buchlovicích, které svou odborností přitahují kolem stovky odborníků z řad výzkumníků i praktiků, rovněž i zástupců velkých prodejců. Jednou z nejmilejších činností kolem česneku je jeho mnohostranné využití v gastronomii. Náš letitý zájem o česnekové recepty se projevil vydáváním drobných i obsažnějších tisků. Tady přinášíme další knížku, která obsahuje celou řadu námi vyzkoušených receptů (v množství cca 350), nutno však přiznat, že jsme se inspirovali i na stránkách internetu, aby byl obrázek o česnekových receptech úplnější.   Cena 100.-Kč/ks

Česneková festivalová kuchařka                                                  Vydala: Folklorní agentura Buchlov, Rechtorka 544, 687 08 Buchlovice Rok vydání: 2018

Shromáždil, částečně vyzkoušel a okusil: Ing. Miloslav Hrdý

Knížka obsahuje více než 570 česnekových receptů z oblastí:      Polévky česnekové a s česnekem - Hlavní jídla - Saláty - Zelenina, houby - Placky pre všetkých – slovensky - Z receptáře PhDr. Mgr. Mgr. Mgr. Jany Bílkové, PhD. - Pomazánky - Konzervování - Česnekové hody podle babiček - Pečivo - Nejlepší a nejjednodušší česnekové recepty -Nápoje - Česnekové inspirace FAB 2017       

Cena knížky 100.- Kč/kus

Vyberte publikaci


Vyberte publikaci


OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Objednané knihy budou zaslány po uhrazení ceny knihy + poštovného na účet FA Buchlov. Informace o potvrzení objednávky a pokyny k zaplacení obdržíte v elektronické podobě na Vámi uvedený e-mailový kontakt.


 

© Copyright Festival česneku Buchlovice